Sărbători fericite!

Dragi locuitori ai comunei Pișchia,

Sper ca Sărbatorile Pascale să vă găsească sănătoși, în pace, cu sufletele primenite și cu mesele îmbelșugate, pregătiți să luați lumina divină a Învierii.

Poate ca Paștele este prilejul potrivit sa ne amintim că, așa cum Iisus Hristos s-a ridicat din morți și noi, oamenii, ne putem ridica deasupra evenimentelor din jurul nostru și din inima noastră, ca să putem vedea dincolo de ele: cu credința, disciplina și speranta omenirea are forta de a trece peste orice obstacol întalnește în cale! Să nu uităm că Iisus Hristos învie de aproape 2000 de ani pentru noi, indiferent de ceea ce se petrece în lume și cu lumea.

În numele meu, Ioan Sas, al viceprimarului Gheorghe Jurj, al consilierilor locali și al angajaților din cadrul Primăriei Pișchia, va urez un Paște fericit alături de cei dragi, sanatate, curaj și înțelepciune, să navigați cu bine în toate situațiile vieții.

Hristos a Înviat!

SAS IOAN