0256.234.101 / primaria_pischia@yahoo.com

Comunicat referitor la depunerea cererilor pentru acordarea de tichete sociale pe suport electronic pentru sprijin educațional

Începând cu data de 25.08.2020, Primăria comunei PIȘCHIA demarează acțiunea de preluare a solicitărilor pentru acordarea tichetelor sociale pe suport electronic pentru sprijin educațional, în  conformitate cu O.U.G. nr. 133/2020 privind unele măsuri pentru sprijinirea categoriilor de elevi cei mai defavorizați care beneficiază de sprijin educațional pe boză de tichete sociale pe suport electronic pentru sprijin educațional acordate din fonduri  externe nerambursabile, precum și unele măsuri de distribuire a acestora.

Comunicatul intergral se găsește aici: